IMG_8834

Spotkanie PKO i wspólne wypieki

Dnia 7 lipca odbyło się spotkanie Parafialnego Komitetu Organizacyjnego w Zawadzie Uszewskiej. Członkowie komitetu zaprosili ks. Jana Barana wraz z wolontariuszami z Jurkowa k/Limanowej  do wspólnej modlitwy i zabawy podczas grilla i pieczenia ciasteczek.

O 19:00 przyjechali nasi goście, a imprezę rozpoczęliśmy oficjalnie Koronką z Medziugorja. Koledzy i koleżanki z gór szybko zaaklimatyzowali się wśród nas i  znaleźliśmy wspólne tematy.

Wszyscy mogliśmy porozmawiać ze swoimi rówieśnikami. Powspominaliśmy dawne szkolne historie i wspaniałych nauczycieli. W konwersacjach dało się słyszeć o planach na przyszłość, wejściu w dorosłe życie, planach zawodowych i rozwoju swojej wiary.

W między czasie, gdy toczyły się rozmowy, starsi koledzy usmażyli na grillu kiełbaski i skrzydełka z kurczaka. Wolontariusze posilili się naszymi potrawami i wystarczyło ich dla wszystkich uczestników pikniku.

Po sytym posiłku młodsi pomocnicy bujali się na huśtawkach i wspinali się na zjeżdżalnię, a wolontariusze spacerowali po placu i rozmawiali na ławeczkach. Na koniec przed pracą, rozgrzaliśmy się w klaskanej zabawie zręcznościowej.

Następnie przystąpiliśmy do pracy w dwóch zespołach. Jeden etykietował konfitury przyrządzone przez Stowarzyszenie „Wieś naszych marzeń” z Zawady Uszewskiej, a drugi zajął się wyrobieniem ciasta i wypiekiem rogalików i ciasteczek.

W między czasie oglądaliśmy transmisję półfinału EURO 2016 Niemcy – Francja (0 : 2). Po meczu, gdy prace dobiegały końca młodsza część uczestników zasiadła do obejrzenia filmu pt.: „Billy Eliot”. Młodsi koledzy z zainteresowaniem śledzili losy chłopca stawiającego czoła trudnościom, jakie stały na drodze do realizacji swojej pasji.

Po seansie nocowaliśmy na sali balowej w remizie. Nazajutrz wcześnie rano po porannej modlitwie i śniadaniu zagraliśmy grę na refleks „Gaweł – Paweł”, podsumowaliśmy całe spotkanie i rozeszliśmy się z uśmiechem na twarzy.

 

Wszystkie zdjęcia ze spotkania: https://goo.gl/photos/VgMLgHX2cUk4GLqy9

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa